Skip to main content

Yaygınlaştırma Çalışmaları

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu, eğitim modeli ve müfredatını kullanmak isteyen kurumlar için eğitim direktörü ve eğitimciler yetiştirir.

Eğitim Direktörleri Adayları;

Özel eğitim, psikoloji, çocuk gelişimi veya ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olan adaylar arasından seçilerek yetiştirilirler. Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’ndan alacakları eğitimin ücreti kendilerine burs veren kurumlar aracılığıyla karşılanır. Özel eğitim müfredatını kullanma, program geliştirme, bilimsel araştırma yürütme, personel yetiştirme ve yönetme konularında 12 ay süren kuramsal ve veriye-dayalı uygulamalı eğitim alırlar. Bu süre içinde yeterliğini alan direktörün açacağı programa, ‘Yaygınlaştırma Kolu’ statüsü verilir ve bu kollardan her birine Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu uzmanları aracılığıyla sürekli süpervizyon sağlanır.

Eğitimci adayları;

Özel eğitim, psikoloji, çocuk gelişimi veya ilgili alanlarda lisans eğitimlerini tamamlamış adaylar arasından seçilirler. Kurumlarından alacakları burs karşılığında eğitim direktörüne destek vermek amacıyla yetiştirilirler.

Detaylı bilgi için 0212 244 75 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.