Skip to main content

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu

2006 yılında kurulan Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda otizmli çocuklara PCDI modelinde eğitim sunulmaktadır. Türkiye’de örnek model okul olarak faaliyetlerini sürdüren Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda bugüne kadar, 1.100 çocuk burs desteği ile olmak üzere 2.460 çocuk eğitim almıştır.

Okulumuzun Sanal Gezintisi için tıklayın

Okulumuz

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda otizmli çocuklara erken çocukluk, okul öncesi ve okul eğitimi ile destek eğitim hizmetleri sunulur.

Eğitim Programlarımız

Güçlü bir aile-eğitimci iş birliği üzerine kurulmuş olan Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu eğitim programı kapsamında otizmli çocuklarımız, haftada en az 30 seans eğitim alırlar.

Hizmetlerimiz

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda değerlendirme hizmetleri, eğitimci yetiştirme programları, kütüphane hizmetleri sunulmakta; bilimsel çalışmalar, yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim Kadromuz

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu eğitim kadrosu PCDI müfredatı hakkında yoğun eğitimler almış uzmanlardan oluşur ve yılda 2 kez yeterlilik değerlendirmesine tabii tutulur.

Ziyaretçi Günlerimiz

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu, aileler, eğitimciler ve uzmanlar için aylık ziyaretçi günü düzenler.

Başarı Hikayeleri

Erken tanı ve yoğun özel eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir.

Burs

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’na başvuran öğrenciler değerlendirme sonrası ücretsiz ya da farklı oranlarda aldıkları burs ile eğitim alabilmektedir.

Staj

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda kendini geliştirmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine staj ve danışmanlık hizmetleri eğitim-öğretim yılının güz ve bahar dönemlerinde sunulmaktadır.