Skip to main content

Otizm Spektrum Bozukluğu yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan gelişimsel bir farklılıktır.

Her 44 çocuktan 1’inin otizm tanısı aldığı tahmin edilmektedir. Otizmli çocukların erken yaşlarda tanı alması ve onlar için özel geliştirilmiş eğitim programlarından yararlanması hayati önemdedir. Otizmli çocukların tek çaresi olan eğitim olanaklarına ulaşmaları için destek olun.

Aylık Düzenli Bağış

Tek Seferlik Bağış

Sertifika Bağışları

En özel günlerinizde otizmli çocukların tek çaresi olan eğitime ulaşabilmesi için Tohum Otizm Vakfı sertifikalarından hediye edebilirsiniz.

Doğum Günü Kampanyası

Bu doğum gününüzü otizmli çocuklar için eğitim desteğine çevirebilirsiniz!Bunun için tek yapmanız gereken doğum gününüz için bağış kampanyası oluşturmak, ardından arkadaşlarınızı ve tüm sosyal çevrenizi bağış yapmaya davet etmek.

Eğitim Burs Fonu

Otizmli çocukların erken tanı alması ve özel geliştirilmiş eğitim programlarından yararlanması hayati önemdedir. Eğitim alabilen çocuklar üretken bireyler olarak sosyal hayata dahil olabilirler.

Eğitici Oyuncak Kiti ve Teknolojik Eğitim Kiti

Depremden etkilenen 11 ildeki; otizmli çocukların problem davranışları ile takıntılarını azaltmaları ve otizm belirtilerinin kontrol altına alınması için oluşturulan kitlere destek olarak daha çok çocuğa ve aileye ulaşmamıza katkı sağlayabilirsiniz.

SMS Bağışı

Tüm operatörlerden TOHUM yazıp 5290’a  göndereceğiniz kısa mesaj ile 20 TL bağışta bulunabilir, otizmli çocukların eğitimine destek olabilirsiniz.

Zekat Bağışı

Zekat bağışlarınız otizmli çocukların tek çaresi olan eğitime katkı sağlayabilir.

Tohum Otizm Vakfı olarak bağışçılarımız ve potansiyel bağışçılarımızın güvenle bağış yapmasına önem veriyoruz. Tohum Otizm Vakfı Bağışçı Hakları Beyannamesi için tıklayınız.

Tohum Otizm Vakfı, kamu yararına çalışan vakıflar arasında olup, Bakanlar Kurulu’nun 12.07.2005 tarih ve 2005/9172 sayılı kararıyla vergi muafiyeti kazanmıştır.