Skip to main content

Çocuğum otizmli, şimdi ne yapacağım?

Otizmli çocuğa sahip ebeveynlerin yol haritası olması açısından hazırlanan Otizm Spektrum Bozukluğu Eğitim Kitimizden faydalanarak, otizmle ilgili her konuda bilgiye ulaşabilir ve otizm teşhisi konulduktan sonraki süreçle ilgili merak ettiğiniz sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Eğitsel Tanılama ve
Yerleştirme Süreci

Eğer çocuğunuz otizm teşhisi almışsa, çocuğunuzun eğitsel değerlendirmesinin yapılması, eğitim ortamına yerleştirilmesi ve devletin sağlayacağı özel eğitim desteğinden yararlanması için ilinizdeki yada ilçenizdeki rehberlik ve araştırma merkezlerine başvurmanız gerekmektedir. Eğitsel tanılama ve yerleştirme süreci hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Detaylı Bilgi

Otizm Spektrum Bozukluğu
Eğitim Kiti

Otizmli çocuğa sahip ebeveynlerin yol haritası olması açısından Tohum Otizm Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile hazırlanan Otizm Spektrum Bozukluğu Eğitim Kitimizden faydalanarak, otizmle ilgili her konuda bilgiye ulaşabilir ve otizm teşhisi konulduktan sonraki süreçle ilgili merak ettiğiniz sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Otizm Spektrum Bozukluğu Eğitim Kitine ulaşmak için tıklayın.

Detaylı Bilgi