Skip to main content
[vc_empty_space]

Hizmetlerimiz

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda değerlendirme hizmetleri, eğitimci yetiştirme programları, kütüphane hizmetleri sunulmakta; bilimsel çalışmalar, yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaktadır.

[vc_single_image image=”11875″ img_size=”full” css=”.vc_custom_1654001510257{margin-top: 0px !important;}” label=””]
[vc_single_image image=”1425″ img_size=”full”]

Değerlendirme ve Rehberlik Hizmetleri

Rehberlik Birimimiz tarafından, otizmli çocukların genel ve eğitsel gelişimini belirlemek amacıyla, eğitim programları direktörü veya uzman eğitimciler tarafından doğrudan gözlem ve aile görüşmesine dayalı değerlendirmeler yapılmaktadır.

[vc_single_image image=”1417″ img_size=”full”]

Eğitimci Yetiştirme Programı

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu kendi eğitimcilerine, uygulamalı davranış analizi ve PCDI müfredatı hakkında hizmetiçi eğitimler vermektedir.

[vc_single_image image=”1443″ img_size=”full”]

Kütüphaneler ve Kaynak Merkezleri

Üyelik sistemiyle çalışan kütüphanemizden kurallar çerçevesinde faydalandırılmaktadır.

[vc_single_image image=”1435″ img_size=”full”]

Bilimsel Çalışmalar

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda, otizmli çocukların erken tanısı, eğitimi ve otizmli çocuklar, aileleri ve eğitimcilerine yönelik eğitim ve terapi hizmetlerinin durumuna, etkilerine ilişkin araştırma projeleri yürütülmektedir.

[vc_single_image image=”9679″ img_size=”full”]

Yaygınlaştırma Çalışmaları

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu, eğitim modeli ve müfredatını kullanmak isteyen kurumlar için eğitim direktörü ve eğitimciler yetiştirir.

[vc_single_image image=”1415″ img_size=”full”]

Öğrenci ve Aile Destek Birimi

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’na devam eden öğrenci ve ailelerin resmi, idari, prosedürel ve gelişimsel süreçlerine destek olarak mezun veya ayrılan öğrencilerin aileleri ile iletişimin sürdürülmesini sağlar.