Skip to main content

Yayınlar

Çeviri Kitaplar

Kitapçıklar

Bilimsel olarak ispatlanmış tek tedavi yönteminin özel eğitim olduğundan yola çıkarak ailelere, eğitmenlere ve alanda çalışan diğer uzmanlara yönelik hazırlanan “Otizm Şimdi Ne Olacak?” ve “Otizmde Eğitim, Terapi ve Tedavi Yöntemleri” kitapçıkları yayınlanmıştır.

Otizm Şimdi Ne Olacak Kitapçığı”nda; çeşitli ortam ve durumlarda otizmli çocukların ne gibi zorluklar yaşadıklarına ilişkin bilgiler; ayrıca, bu zorlukların aşılmasında başvurabilecek etkili çözümlere ve kaynaklara ilişkin öneriler yer almaktadır. “Otizmde Eğitim, Terapi ve Tedavi Yöntemleri” kitapçığında; eğitim, terapi ve tedavi yöntemlerinin deneysel ve hakemli bilimsel dergide yayımlanmış olması durumlarına göre değerlendirilmektedir.

2009 yılında 8.000’er adet baskıları tamamlanan kitaplar T.C. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde hizmet veren Rehberlik Araştırma Merkezlerine ücretsiz dağıtımları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Tohum Otizm Vakfı’na ulaşarak bilgi isteyen aile ve eğitimcilere ücretsiz olarak bugüne kadar yaklaşık 40.000 adet dağıtılmıştır ve dağıtımlarına devam edilmektedir.
Kitapçıklarımızın ücretsiz olarak adresinize gönderilmesi için talebinizi, iletişim bilgilerinizle birlikte
[email protected].tr adresine iletebilirsiniz.

Autism Speaks Kitleri

Yangın Rehberleri

Afet ve Acil Durum Rehberi