Skip to main content
[vc_empty_space height=”50px”]

‘Süper İyi Günler’ oyununa yoğun talep!

[vc_separator color=”custom” align=”align_left” style=”solid” gap=”tall” accent_color=”#1e73be”]

Seyircisi tarafından heyecanla beklenen ‘Süper İyi Günler’ oyunu sanat severlere 5 Ocak akşamı ArtıSahne farkıyla yepyeni bir tiyatro deneyiminin kapılarını açtı.

[vc_single_image image=”3613″ img_size=”full”][vc_separator color=”custom” align=”align_left” style=”solid” gap=”tall” accent_color=”#1e73be”]

Tiyatrokare, Mark Haddon’un çok satan romanı “Süper İyi Günler’’ oyununu seyircisiyle buluştu. Koreografi ve teknolojinin harmanlanarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde tamamı 80 metrekare LED ekranlardan oluşan özel dekorla oynanan ve Tohum Otizm Vakfı iş birliği ile büyük bir farkındalık projesi olarak hayata geçirilen oyun ilk perdesini 5 Ocak’ta ArtıSahne’de açtı.
Başrollerini usta oyuncu Celile TOYON’un yanında genç Emir Özden, Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel’in paylaştığı bu çok özel oyunun yönetmen koltuğunda Nedim Saban oturuyor. Oyunun müzikleri de Son Feci Bisiklet’e ait.
Dünya edebiyatının en çok sevilen genç kahramanlarından birine dönüşen 16 yaşındaki otizmli Christopher Boone’un hikayesi üzerine kurgulanan oyun, izleyicileri Christopher’ın zengin dünyasına davet ediyor. Onun duygu ve düşünce dünyasında akıllara kazınacak bir yolculuk yaşayacak seyirciler Christopher’ın gerçeğin peşinde matematiksel zekasını kullanarak gizemli bir cinayeti çözmesine şahitlik edecek.
Oyun, bugüne kadar Londra West End ve New York Broadway başta olmak üzere dünya çapında “The Curious Incident of the Dog in the Night-Time” adıyla 3 milyondan fazla seyirciyle buluştu. “Tony ve Oliver gibi prestijli ödüllerde başta “En İyi Oyun” olmak üzere nice ödüle layık görüldü.
Ford’un katkılarıyla, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanında Beko, Michelin gibi markaların çözüm ortaklıklarıyla 5 Ocak günü ilk perdesini açan oyunun yoğun ilgi gören ve doğrudan otizmli bireylerin eğitimine katkı sağlayacak Tohum Zone kategorisi biletlerine http://www.biletix.com/etkinlik-grup/174908839/ISTANBUL/tr adresinden ulaşılabiliyor.

[vc_single_image image=”3616″ img_size=”full”][vc_separator color=”custom” align=”align_left” style=”solid” gap=”tall” accent_color=”#1e73be”]

Oyun künyesi

Yönetmen: Nedim Saban
İkinci Yönetmen: Halim Ercan
Sanat Koordinatörü: Bülent Seyran
Dekor & Işık Tasarım: Kerem Çetinel
Animasyon Tasarım: Tufan Dağtekin
Koreografi: Orçun Okurgan
Soundtrack: Son Feci Bisiklet / Arda Kemirgent
Oyuncular: Emir Özden, Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel ve Celile Toyon, Beste Koçak, Cem Arslan, İbrahim Can Sayan, Onur Kırat, Sevcan Başaydın, Şebnem Şeviktürk, Uğur Can Arıkan

[vc_separator color=”custom” align=”align_left” style=”solid” gap=”tall” accent_color=”#1e73be”]
[vc_empty_space][vc_empty_space]