Skip to main content

Hizmetlerimiz

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda değerlendirme hizmetleri, eğitimci yetiştirme programları, kütüphane hizmetleri sunulmakta; bilimsel çalışmalar, yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaktadır.

Değerlendirme ve Rehberlik Hizmetleri

Rehberlik Birimimiz tarafından, otizmli çocukların genel ve eğitsel gelişimini belirlemek amacıyla, eğitim programları direktörü veya uzman eğitimciler tarafından doğrudan gözlem ve aile görüşmesine dayalı değerlendirmeler yapılmaktadır.

Eğitimci Yetiştirme Programı

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu kendi eğitimcilerine, uygulamalı davranış analizi ve PCDI müfredatı hakkında hizmetiçi eğitimler vermektedir.

Kütüphaneler ve Kaynak Merkezleri

Üyelik sistemiyle çalışan kütüphanemizden kurallar çerçevesinde faydalandırılmaktadır.

Bilimsel Çalışmalar

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda, otizmli çocukların erken tanısı, eğitimi ve otizmli çocuklar, aileleri ve eğitimcilerine yönelik eğitim ve terapi hizmetlerinin durumuna, etkilerine ilişkin araştırma projeleri yürütülmektedir.

Yaygınlaştırma Çalışmaları

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu, eğitim modeli ve müfredatını kullanmak isteyen kurumlar için eğitim direktörü ve eğitimciler yetiştirir.

Öğrenci ve Aile Destek Birimi

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’na devam eden öğrenci ve ailelerin resmi, idari, prosedürel ve gelişimsel süreçlerine destek olarak mezun veya ayrılan öğrencilerin aileleri ile iletişimin sürdürülmesini sağlar.