Skip to main content

Otizmli Bireyler ve Ailelerine Kulak Verin: #BizHepEvdeyiz
 “Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi” kapsamında gerçekleştirilen #BizHepEvdeyiz kampanyası ile herkes, otizmli bireylerin ve ailelerinin sesi olmaya davet ediliyor!
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı tarafından desteklenen Tohum Otizm Vakfı’nın, otizmli alanında çalışan 9 sivil toplum kuruluşunun ortaklığı ile yürüttüğü Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi (Strengthening of Autism Network in Turkey Project) kapsamında gerçekleştirilen kampanya ile otizmli çocuğu olan aileler, küresel salgın sebebiyle yaşanan karantina günlerinin bittiği, alışılan normal hayata yavaş yavaş geri dönüldüğü şu günlerde hep bir ağızdan #BizHepEvdeyiz diyor. Türkiye’de otizm alanında çalışan sivil toplum kuruluşları herkese otizmli bireylerin, ailelerinin sesine kulak vererek #BizHepEvdeyiz etiketi ile sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaları için çağrıda bulunuyor.
“Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi” kapsamında gerçekleştirilen #BizHepEvdeyiz kampanyası ile küresel salgın sebebiyle herkesin uzunca bir süredir sosyal hayattan uzaklaşarak izole edilmiş bir yaşam deneyimlediğinin ancak izole edilmiş bu hayatın, otizmli bireyler ve ailelerin “gerçeği” olduğunun altı çiziliyor. Otizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları; normal hayatta da otizmli bireylerin ve ailelerinin evden çıkamadıklarına vurgu yaparak; otizmli çocukların farklı davranışları, otizmli çocuğu olan ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamama endişesi otizmli çocuklar ve ailelerinin sokağa çıkamama sebebi olmasın diyor ve herkesi #BizHepEvdeyiz kampanyası ile farkındalık yaratmaya ve otizmli birey ve ailelerin özgürleşmesine destek olmaya davet ediyor.
Program Hakkında:
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında finanse edilmektedir. Program, sivil toplum kuruluşlarının kurdukları ortaklıkları ve ağları destekleyerek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmektedir; Sözleşme Makamı ise Merkezi Finans ve İhale Birimidir.
Proje Koordinatörü:

  • Tohum Otizm Vakfı

Proje Ortakları:

  • Otizm Dernekleri Federasyonu
  • Anadolu Otizm Federasyonu
  • Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı
  • Konya Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği
  • Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği
  • Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği
  • Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu
  • Otizm Federasyonu ve Anadolu Otizm Eğitim ve Mücadele Geydirici Vakfı

Proje Tarihleri:
15 Ekim 2018- 14 Ekim 2020
 Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Tohum Otizm Vakfı sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.
Kampanya videosu: https://youtu.be/xWzBnBBqt44

[vc_empty_space][vc_empty_space]