Skip to main content

Faydalı Linkler

Tohum Otizm Portalı

Portalda otizmin özelliklerine, otizmli çocuklarla evde erken müdahale çalışmaları yürütmeye, otizmli çocukların davranış sorunlarıyla başa çıkmaya ve otizmli çocukları yaşamın diğer aşamalarına hazırlamaya yönelik 5 bölüm ve 20 modül yer almaktadır. Her bir modül işlevsel bilgilerden, örnek videolardan, çeşitli etkinliklerden ve sınama sorularından oluşmaktadır.Portaldan anne-babaların ve diğer aile üyelerinin, okul öncesi eğitimcilerin, ilgili alanlarda öğrenim gören üniversite öğrencilerinin ve konuyla ilgilenen tüm bireylerin yararlanmaları hedeflenmektedir. Portaldan yararlanmak isteyenler ücretsiz olarak portala üye olarak modüllere ulaşabilirler.

Tohum Eğitim

Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu uzmanları, okul öncesi özel eğitim dönemindeki ve ilköğretimin 1. kademesinde özel eğitim kapsamında veya kaynaştırma öğrencisi olarak eğitim alan otizmli çocuklara kazandırılması hedeflenen kavram öğretim setleri için günlük yaşamda kullanabilecekleri 50 adet eğitim programları seti kapsamında toplam 300 adet farklı kavramı geliştirmişlerdir. Uygulamaya ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Doktoramcam.com

Doktoramcam.com anne-babaların  birçok  sağlık  bilgisine özgün video  ve  makaleler  aracılığıyla  ulaşabileceği, uzmanlara  direk  soru  sorabileceği  bir  anne-bebek-çocuk  sağlık  platformudur.

Otsimo

Özel eğitim materyallerini tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar üzerinden mobil olarak vermektir. Otsimo otizm, down sendromu ve diğer gelişimsel durumlara sahip çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve bu çocukların ailelerine veri analizine dayalı kontrol imkanı sunan mobil bir platformdur.

Otsimo, çocuklar ve aileleri için ayrılmış iki ayrı platformdan oluşur. Çocuk bölümü, çocuğunuzun yaşına ve eğitim durumuna göre belirli sırayla açılan çeşitli eğitici oyunların yanısıra konuşma zorlukları yaşayan çocuklar için Destekleyici ve Alternatif İletişim Sistemi (AAC) içerir. Çocuk bölümünde, reklamlar ve satın alma opsiyonları da dahil olmak üzere, dikkat dağıtıcı hiçbir unsur bulunmaz. Aile bölümünde ise, çocuğunuza ait gelişim raporlarını inceleyebilir, eğitim ayarlarını yapılandırabilir; otizm, down sendromu ve diğer özel ihtiyaçlarla ilgili bilgi alabileceğiniz yazılara ulaşabilirsiniz.