Skip to main content

Kurban Bayramı Bağışı ve Önemi

Bayramlar birlik ve beraberliğin hissedildiği önemli günlerimizdendir. Kurban Bayramı’nda yapılan kurban bağışı, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun pekiştirilmesini sağlar. Bu bağışlar, ihtiyaç sahibi dezavantajlı bireylerin hayatlarının iyileştirilmesinde önemli yer tutar. Tohum Otizm Vakfı olarak bizler de otizmli çocukların doğuştan gelen nöro-gelişimsel farklılıklarına yönelik çalışarak onların topluma kazandırılması sürecini yürütüyoruz. Erken tanı sonrası kaliteli bir eğitim alan otizmli çocuklarda önemli düzeyde ilerlemeler görülebiliyor. Fakat bu süreçte otizmli çocukların eğitimlerinin aksamaması ve daha fazla otizmli çocuğa ulaşılması için sizlerin bağışları önemli yer tutmaktadır. Kurban bayramında bağışlarınızı, kesimsiz kurban bağışı yaparak otizmli çocukların tek çaresi olan eğitimlerine katkı sağlayabilirsiniz.

Kesimsiz Kurban Nedir?

Kesimsiz kurban, canlı kurban kesimi yerine bağışçının kurban bedelini doğrudan hayır kurumlarına veya vakıflara bağışladığı yardımdır. Kesimsiz kurban bağışında kurban kesimi yapılmaz; bağışlar belirli sosyal projeler ve ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla kullanılır. Kesimsiz kurban bağışı, toplumumuzdaki dezavantajlı grupların faydalanabileceği uygun bir bağış biçimidir.

Kesimsiz Kurban ile Kesimli Kurban Arasındaki Fark Nedir?

Kesimsiz kurban, kurban kesimi yerine maddi bağış yapılması anlamına gelirken, kesimli kurban ise kurbanın kesilerek etinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması anlamını taşır. Kesimsiz kurbanda kurban kesimi yapılmadan, bağış sivil toplum kuruluşuna yönlendirilir. Kesimli kurban ise kurban kesimi yapılarak etlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı uygulamadır. Her iki yöntem de kurban bağışının manevi ve toplumsal değerini korur.

Tohum Otizm Vakfı 2024 Kurban Bayramı Bağışı Ne Kadar?

Tohum Otizm Vakfı olarak 2024 Kesimsiz Kurban Bağışı Fiyatlarını 3.000 TL, 5.000 TL, 10.000 TL ve dilediğiniz miktarda yapabileceğiniz şekilde belirledik. Sizleri de otizmli çocukların eğitimine destek olmak amacıyla kesimsiz kurban bağışı yapmaya davet ediyoruz.

Otizmli Çocuklar için Bayram Bağışının Önemi

Otizmli çocukların tek çaresi eğitim. Her bir bağış otizmli çocuklar için gereken özel yoğun eğitim imkanlarının artırılmasına katkı sağlıyor. Tohum Otizm Vakfı olarak, Kurban Bayramı Bağışlarınızla otizmli çocukların eğitime erişimlerini kolaylaştırıyoruz. Yapacağınız Bayram Bağışı ile sizler de otizmli bireylerin topluma kazandırılmasını ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini desteklemiş oluyorsunuz.

Siz de Otizmli Çocuklar İçin Bu Bayram Yardım Yapın!

Bu Kurban Bayramı’nda siz de otizmli çocukların eğitimine destek olabilirsiniz. Tohum Otizm Vakfı’na yapacağınız kesimsiz kurban bağışları ile otizmli çocukların hayatlarına dokunun. Bağışlarınız, onların eğitimlerine katkı sağlayarak geleceğe daha umutla bakmalarını sağlayacak.

Tohum Otizm Vakfı olarak, kesimsiz kurban bağışı yaparak otizmli çocukların eğitimine katkıda bulunmanızı ve onlara daha aydınlık bir gelecek sunmanızı diliyoruz.

Siz de bu bayramda kesimsiz kurban bağışı yaparak, otizmli çocukların eğitimlerine destek olun!