Skip to main content
[vc_empty_space]

Öğretmen Eğitimleri

[vc_single_image image=”1723″ img_size=”full”]

Garanti Bankası’nın desteğiyle gerçekleştirilen “Otizmli Çocuklar İçin Erken Eğitim Programı Geliştirme ve Etkinlik Çizelgeleri Planlama” konulu eğitimler 6-7 Ekim 2013 ve 27-28 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu seçimler neticesinde Beylikdüzü, Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer ilçelerinde görev yapan 44 öğretmenin eğitimlere katılacağı bildirilmiştir.
İkişer gün süren eğitimlerin ilk gününde eğitimcilere teorik bilgiler sunulurken çok sayıda video örnekleri ve rol yapma çalışmaları ile desteklenmiştir. Eğitimin ikinci gününde ise öğretmenler Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nda gözlem ve uygulama yapmışlardır. Eğitimler 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Eğitimlere katılan tüm eğitimcilere otizm eğitim kiti, “Otizmde Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar” kitapçığı, “Otizm: Şimdi Ne Olacak” kitapçığı, “Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi” kitabı, “Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgeleri” kitabı, Otizmli Çocuklar İçin Erken Eğitim Programı Geliştirme Kontrol Listesi, Örnek BÖP ve sunu notları paylaşılmıştır.
Eğitim sonunda öğretmenlere memnuniyet anketi düzenlenmiştir. Memnuniyet anketlerine göre eğitimcilerin eğitimden faydalanma ve memnun kalma düzeyleri 7 üzerinden 7 olmuştur.

[vc_separator color=”custom” style=”solid” accent_color=”#0092cc”]