Skip to main content
[vc_empty_space]

Anne-Babalara Yönelik E-Öğrenme Portalı İle Otizmli Çocukların Okul Öncesi Eğitime Katılımlarının Artırılması

[vc_single_image image=”9101″ img_size=”full” label=””]

Tohum Otizm Vakfı, Avrupa Birliği’nin Okul öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde başta anne-babalar olmak üzere tüm aile üyelerine, eğitimcilere, öğretmenlere, uzmanlara ve otizmle ilgilenen tüm bireylere yönelik www.tohumotizmportali.org isimli portalı ücretsiz olarak tüm Türkiye’nin kullanımına sunmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Antalya, Edirne, Trabzon, Eskişehir, Samsun, Erzurum, Antalya, Gaziantep, Van, Kayseri, Denizli, İstanbul ve Bursa’da düzenlenen bir dizi seminer ve toplantının ardından web portalı ile ilgili gelişmelerin paylaşıldığı değerlendirme toplantısına anne ve babaların yanı sıra eğitimciler ve öğrencilerden de büyük bir katılımlar olmuştur.
Tohum Otizm Vakfı’nın deneyimli uzman ve danışman kadrosunun hazırladığı portalda; otizme ilişkin ayrıntılı bilgilerin yanı sıra otizmli çocuklarla evde erken müdahale çalışmaları yürütmeye, otizmli çocukların davranış sorunlarıyla başa çıkmaya ve otizmli çocukları yaşamın diğer aşamalarına hazırlamaya yönelik 20 modül yer almaktadır. Üyeler ayrıca cevapladıkları testler ardından Başlangıç ve İleri Düzey Başarı Belgesi de almaya hak kazanmaktadırlar.
Portaldan ücretsiz olarak yararlanabilmek için tek yapılması gereken portala üye olmak ve bir şifre oluşturmaktır.

[vc_separator color=”custom” style=”solid” accent_color=”#0092cc”]