Skip to main content
[vc_empty_space]

“OTİZMİN FARKINDAYIM, ONLARIN YANINDAYIM!” TOHUM OTİZM VAKFI ÖZEL BEYAZ SHOW

TOHUM OTİZM VAKFI’NIN “OTİZMİN FARKINDAYIM ONLARIN YANINDAYIM” İSİMLİ BİLİNÇLENDİRME VE DESTEK KAMPANYASI İÇİN BEYAZIT ÖZTÜRK’ÜN EV SAHİPLİĞİNDE ORHAN GENCEBAY, EMEL SAYIN, HÜLYA AVŞAR, CEM YILMAZ, DEMET AKBAĞ, ACUN ILICALI, KUBAT, TUBA BÜYÜKÜSTÜN, CEMAL HÜNAL, Prof. Dr. YANKI YAZGAN OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRARAYA GELDİLER.
Türkiye’nin en sevilen Showman’i Beyazıt Öztürk ve Kanal D’nin desteği ile “TOHUM OTİZM VAKFI ÖZEL BEYAZ SHOW” programı 8 Mayıs 2009 Cuma akşamı tüm Türkiye ile buluştu.
Kurulduğu yıldan bu yana Otizmli çocukların erken tanısının konulması, çocukların erken özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük etmek ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması için çalışan Tohum Otizm Vakfı, “Otizmin farkındayım, onların yanındayım!” isimli bilinçlendirme ve destek kampanyasını başlattı.
Otizm’in tek çaresi eğitim. Türkiye’de 100 bin’i aşkın çocuk eğitim için sıra bekliyor. “Otizmin farkındayım, onların yanındayım” kampanyası ile otizmli çocukların eğitimlerine destek sağlanacak.
8 Mayıs Cuma akşamı, Kanal D ‘de gerçekleştirilen “Tohum Otizm Vakfı Özel Beyaz Show” programında, Türkiye’nin en tanınmış ve topluma duyarlı isimleri sadece otizmli çocuklar için ilk defa bir araya gelecek ve canlı yayında otizmli çocuklara destek çağrısında bulunacaklar. İzleyiciler direk Demet Akbağ, Fadik Sevin Atasoy, Hülya Avşar, Mehmet Ali Birand, Tuba Büyüküstün, Fatih Erkoç, Yetkin Dikinciler, Orhan Gencebay, Cemal Hünal, Acun Ilıcalı, Kubat, Emel Sayın, Cem Yılmaz ile canlı olarak bağlantı kurarak bağışlarını yapmak imkanı buldular. Beyaz Show izleyicileri yine ünlülerin yanlarında getirdikleri hatıra eşyalarını da kazanma şansı elde ettiler. Tohum Otizm Vakfı Başkanı Mine Narin’in ve Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın da katılacağı bu özel gecede SMS, telefon ve banka hesap numaraları üzerinden bağışlar toplandı.