Skip to main content
[vc_empty_space]

Hediye Bir Gün - 2012

Tohum Otizm Vakfı’nın düzenlediği “Hediye Bir Gün” alışveriş fuarı bu sene birbirinden ilginç etkinlikler ve seminerler ile Yeniköy Sait Halim Paşa Yalı’sında 19 Aralık Çarşamba günü gerçekleşti.
Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin markalarının katılımı ile Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşen “Hediye Bir Gün” alışveriş fuarında dekorasyondan takı ve mücevhere, kitaptan giyim ve aksesuara kadar pek çok farklı hediye, her bütçeye uygun farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunuldu.
Arzu Kaprol Home, Assouline, Aveda, B Bangle, Bambibo, Batya Kebudi, Big Bubble Bags, BNG, by h, Cashmere House, Cordonnet, Decocenter, El infinity, Fenix, Fey, Godiva, Gökhan Ülseven, Haremlique, İsda body&soulworks , Kütahya Porselen, La Pudree, La Deese, La Simla, Layla Dekorasyon, Masa Terzisi, Misela, Molton Brown, Pretty Ballerinas, R&B Living, Raya Organik, Riviera Maison, Sega Kuyumculuk, Sevan Bıçakçı, Sırma Home, Sırr, Tasteable Fashion by Kukileta, Triwa, unique by A.V., USLA, Siren Ertan ISTANBUL for Zela ve Zeynep Erol gibi Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin markalarının katılımı ile gün boyu 10:30 – 22:00 saatleri arasında devam eden alışveriş fuarında, ünlü markaların 2013 koleksiyonları ve özel tasarımlarının yanı sıra Yastık by Rıfat Özbek, Sevan Bıçakçı, Godiva, Luxuria gibi birçok markanın desteği ile Tohum Otizm Vakfı gönüllüleri tarafından özel olarak hazırlanmış yılbaşı sepetleri büyük ilgi gördü.
Gazeteci – yazar Ayşe Arman ile Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkanı Mine Narin ve Tohum Otizm Vakfı Kurucu Başkan Yardımcısı Aylin Sezgin ile birlikte gerçekleştirdikleri söyleşi “Hediye Bir Gün” Alışveriş Fuarı’nın ilgi çekici bir etkinliği olarak hafızalarda yer etti.
Sarika Rodrik’in, yakın zamanda döndüğü büyüleyici Peru gezisi esnasında çektiği fotoğrafları derlediği “İnkaların Kayıp Şehri” isimli sergisi ziyaretçilerden tam not aldı. Akşam saatlerinde yapılan sergi kokteyline cemiyet, sanat ve iş dünyasından seçkin isimler katıldı. Satılan fotoğrafların geliri Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.
“Hediye Bir Gün” Alışveriş Fuarının sürprizleri arasında yer alan, Karun Mücevherat’a ait 18.30 Karat renkli taş ve 0.65 Karat yuvarlak kesim pırlanta ile tasarlanmış el yapımı kolye ise Tohum Otizm Vakfı özel yılbaşı sepetlerinden birini satın alan şanslı bir misafirin oldu.
Bu sene “Hediye Bir Gün” Alışveriş Fuarı, bir ilk olarak alışverişin yanı sıra kişisel gelişim, sağlık, estetik, tarih ve sanat alanlarında Türkiye’nin en önemli uzmanlarının gerçekleştireceği seminerler ile çok daha renkli geçti.
Sintia Mazon “Bedenimiz ve Enerji Bedenlerimiz”, SPOT Projects Sanatçılarından; Cengiz Çekil, Leyla Gediz ve Ali Taptık “Anne, ben sanatçı oldum!”, Dr. Buğra Öktem’in; “Ayurveda ve Detoks”, Prof. Dr. Yankı Yazgan “Modern Zamanda Anne – Baba Olmak” Serdar Gülgün; Kapalıçarşı, Dr. Serdar Eren, “Güzelliğin Algılanmasında Farklı Yaklaşımlar” ve Prof. Dr. Nurhan Atasoy Osmanlı Padişahlarının bilinmeyenleri konulu söyleşiler gerçekleştirmişlerdir.
Şehrin kalbinin attığı Taksim’de geçtiğimiz aylarda açılan yeni ve şık otel Martı Istanbul’un mutfağından sorumlu, İsviçre ve Fransa’da yönettiği iki restoranını Michelin Yıldızı ile taçlandırmış olan ünlü Baş Aşçı Frédéric Médigue’in özenle seçtiği ikramlar damaklarda unutulmayacak lezzetler bıraktı.