Skip to main content

Reklamcılar Derneği tarafından “Yaratıcılık Tek, Biz Hepimiz” mottosuyla bu yıl 31. kez gerçekleştirilen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’na, Tohum Otizm Vakfı tarafından hayata geçirilen Farklı Bir Okul projesi damga vurdu. Otizme farkındalık yaratmak ve otizmli çocukların eğitimi için ihtiyaç duydukları farklı yaklaşımı sağlamak üzere hayata geçirdiği Farklı Bir Okul projesiyle Tohum Otizm Vakfı 3 farklı dalda 4 ödülün sahibi oldu.
4129Grey Ajans iş birliği ile Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nun gerçek mimari planına sadık kalınarak Minecraft oyununun içerisine inşa edildiği “Farklı Bir Okul” projesi ile Tohum Otizm Vakfı, 3 farklı dalda Kristal Elma kazandı. “Yaratıcılık Tek, Biz Hepimiz” mottosuyla en uzun gece olan 21 Aralık’ta düzenlenen ödül töreninde Tohum Otizm Vakfı’nın “Farklı Bir Okul” projesi; TASARIM / Görsel İletişim Tasarımı / Dijital Kategorisi,  TASARIM / Deneyim Tasarımı / Etkileşim Kategorisi, DİJİTAL / Sosyal Medya ve Aktivasyon / Sosyal Sorumluluk Kategorisi ‘nde Kristal Elma alırken, MEDYA / Mobil Medya Kullanımı Kategorisi’nde Gümüş ödüle layık görüldü.
Farklı Bir Okul Projesi Hakkında:
Tohum Otizm Vakfı 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde hem otizme farkındalık yaratmak hem de çocukların eğitimi için ihtiyaç duydukları farklı yaklaşımı sağlamak adına 4129 Grey ajansının destekleri ile “Farklı Bir Okul” projesine imza attı. Proje kapsamında Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nun binası gerçek mimari planına sadık kalınarak otizmli çocukların eğitiminde yardımcı bir teknoloji olarak olumlu sonuçlar veren Minecraft oyununun içerisinde inşa edildi. Mekandan bağımsız ve sürekliliği olan Farklı Bir Okul projesi ile dijital ortamda bir eğitim alanı yaratıldı; teknoloji okur yazarlığı, Minecraft’ın yaratıcı modunda yapılabilecekler, 3d printer ile heykel – resim ve giriş seviyesinde kodlama derslerinin yer aldığı özel eğitim programı hazırlandı.
FARKLI BİR OKUL Projesi ile Tohum Otizm Vakfı’nın aldığı ödüller:

  • TASARIM / Görsel İletişim Tasarımı / Dijital Kategorisi– Kristal Elma
  • TASARIM / Deneyim Tasarımı / Etkileşim Kategorisi – Kristal Elma
  • DİJİTAL / Sosyal Medya ve Aktivasyon / Sosyal Sorumluluk Kategorisi – Kristal Elma
  • MEDYA / Mobil Medya Kullanımı Kategorisi – Gümüş