Sosyal Etkinliklerimiz

Print

 

 

 

Bahar Şenliklerimiz

 

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda geleneksel olarak "Bahar Şenliği" gerçekleştirilmektedir.  

Bahar Şenlikleri ile ilgili detaylı bilgiye http://tohumotizm.org.tr/proje/bahar-senliklerimiz  linkinden erişebilirsiniz.

Efes Pilsen’li Oyuncular Okulumuzu Ziyaret Ettiler

Efes Pilsen Spor Kulübü’nün  hayata geçirdiği yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Mavi Buluşmalar’ devam ediyor. Proje kapsamında takım oyuncuları Nisan ayının Dünya Otizm Farkındalık ayı olması dolayısıyla otizme dikkat çekmek amacıyla Tohum Otizm Vakfı’nın Şişli’deki Okulu’nu ziyaret etti. Efes Pilsenli oyuncularla öğrenciler Vakfın bahçesinde bulunan basketbol sahasında küçük bir basketbol gösterisi de gerçekleştirdi. Lacivert beyazlı basketbolcular ayrıca öğrencilere kendi imzaladıkları basketbol toplarından hediye etti.

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu öğrencileri 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Efes Pilsen - Bornova Belediye maçında Efes Pilsen’in konuğu olacak ve maçı Sinan Erdem Spor Salonu’nda ön sıradan izledi ve maçın geliri Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı. 

Efes Pilsen Spor Kulübü oyuncuları, aktif olarak yer aldıkları ‘Mavi Buluşmalar’ adlı proje kapsamında sezon boyunca belirli aralıklarla çeşitli vakıf ve dernekleri ziyaret ediyor, zaman zaman da bu vakıf ve dernek üyelerini antrenmanlarında ağırlıyor.

 

   

Kidzania Gezisi

7 Mart 2014'te öğrencilerle yapmış olduğumuz Kidzania gezisinde öğrencilerimiz çikolata yapımı, market alışverişi, parfüm yapımı, karaoke, podyumda yürüme, duvar boyama, resim yapma, kek yapma, dans etme gibi değişik birçok aktiviteye katılmış olup çok eğlenceli bir gün geçirmişlerdir.

 

    

 

Saint-Michel Fransız Lisesi

Saint-Michel Fransız Lisesi ögrencileri ve egitmenlerinin "Sen de bir iz bırak!" sloganından yola çıkarak başlattıkları projeye Tohum Otizm Vakfı olarak öğrencilerimizle birlikte biz de katıldık.

3 kere okullarında bizi ağırlayan Saint-Michel Fransız Lisesi ögrencileri ve egitmenleriyle birlikte seramikler yaptık, onları boyadık ve duvarda kendi seramiklerimizi gördük.

Öğrencilerimize seramik yapımında Saint-Michel öğrencileri eşlik etti. Öğrencilerimiz akranlarıyla birlikte farklı ve eğlenceli vakit geçirdiler.

 

 

 

Barış Manço Müzesi Ziyareti

2013-2014 öğretim yılı yıl sonu gösterimizin teması Barış Manço'ydu. Bizler de koroda şarkılarını söylediğimiz sanatçının müze haline gelen evini öğrencilerimizle gezdik, fotoğraflar çektik, onlara Barış Manço'yu tanıttık.

 

 

 

 

Yılsonu Gösterimiz

2013-2014 eğitim-öğretim yılımızın sonunda öğrencilerimiz profesyonel sahne deneyimlerini 6 Haziran 2014 günü BKM sahnesinde yaşadılar. 

Gösterimizi hazırlarken haftada 1 gün Müzik Terapisti Hakan Sezgin'le hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin katıldığı eğlenceli ve öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişimine katkı sağlayan provalarımız oldu.

 

  

 

 

Siralama: 
12